KONST / Litografier / Färglitografi 13862152
nr 1386 2152
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi, Signerad, numrerad 71/260. Motivet: 40x50, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:42:49
21/3 01:46:19
22 mar
Axel Salto
Läs mer om Axel Salto